Європротокол, як спосіб вирішення ДТП

Європротокол, як спосіб вирішення ДТП

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

                     

 

 

       Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол».

Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.

Європротоколом можна скористатися при умовах, коли:

-   відсутні травмовані або загиблі люди;

-   водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності;

-   наявна згода водіїв транспортних засобів - учасників ДТП щодо її обставин;

-   у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

-  транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який транспортний засіб забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.

-  водії повинні мати при собі мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.

- ідентифікаційні дані про страхувальника та про забезпечений транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені в єдину централізовану базу даних МТСБУ. В протилежному випадку система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Якщо водії скористались Європротоколом, то вони:

-   мають право залишити місце ДТП;

-  звільняються від обов'язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП;

-  звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП;

-           повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

Слід пам’ятати, що неправильні дані в Європротоколіможуть призвести до відмови у страховому відшкодуванні. Тому варто знати прості правила його заповнення. Бланк складається з 3-х аркушів: титульної, оригіналу та копії. Заповнюється він в одному примірнику. Якщо у обох учасників є Європротокол, це тільки на краще. При оформленні документа кожен може допустити помилку, яку виправляти не можна, тому слід скористатися чистим бланком. Страховики рекомендують заповнювати Європротокол друкованими літерами. Основні відомості: дата ДТП, місце подій, дані учасників і їх страхових компаній, умови зіткнення (схема). Для внесення додаткової інформації використовуються чисті аркуші А4. У документі обов'язково вказують, що «пояснення додаються» і зазначають їх кількість.

Заповнений документ ділиться між учасниками (одному з них видається лист-копія), у яких є 3 дні з моменту аварії, щоб сповістити страхову компанію. У період 10 днів не можна робити ніяких маніпуляцій з машиною (не ремонтувати), тому що перед оформленням виплати транспортний засіб повинен оглянути представник страхової компанії.

Але, якщо виникають будь-які сумніви – телефонуйте в страхову компанію оператор якої допоможе скоординувати дії і надасть допомогу в заповненні Європротоколу.

Останнє редагування П'ятниця, 22 червня 2018 16:40

Перехід на сайт

Презентація підсумків реалізації проекту МРГ II

Контакти

Кременецька районна рада

Адреса: вул. Шевченка, 56, м. Кременець, Тернопільська обл., 47003

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Соцмережі:     

   facebook.com/rairadakremenets

Тел.: +38 (03546) 2-51-48, 2-51-46

Факс: +38 (03546) 2-51-38

Календар

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Відвідувачів на сайті

8248017
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Місяць
Уся статистика
1666
13163
26715
263212
8248017

адреса: вул. Шевченка, 56, м. Кременець, Тернопільська обл., 47003
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.: +38 (03546) 2-51-48, 2-51-46
факс: +38 (03546) 2-51-38

2011 - 2013. Всі права захищено © Кременецька районна рада

Login or Register