Податкові новації: як для підприємців, так і для громадян

Податкові новації: як для підприємців, так і для громадян

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

    Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника відомства Петро Якимчук під час Інтернет-конференції поспілкувався із дописувачами щодо запровадження податкових новацій для підприємців та фізичних осіб.

     Найцікавіші питання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

     Чи може фізична особа сплатити податки через Електронний кабінет?

     Петро Якимчук:Так, може.Платник податків у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів.  

     Для користування електронним сервісом необхідно в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету обрати податок (платіж), який необхідно сплатити, та одну з платіжних систем: Portmone.com, EasyPay, Liqpay.

     Для фізичних осіб також реалізована можливість автоматичного заповнення платіжного доручення на підставі облікових даних платника, відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджету.

     Після переходу на сайт платіжної системи платнику необхідно завершити заповнення платіжного документа та підтвердити операцію.

    Оплата рахунків платником здійснюється з використанням платіжної карти клієнта банку.

 

     Як обрати для застосування програмний РРО?

     Петро Якимчук: Для переходу до застосування програмного РРО суб’єкту господарювання необхідно буде виконати такі дії:

1) встановити (інсталювати) на пристрій програмний РРО (комерційне рішення або безкоштовне, запропоноване ДПС);

2) зареєструвати програмний РРО, направивши відповідну заяву до фіскального сервера ДПС;

3) отримати в одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг електронні підписи касирів та/або печатки суб’єкта для роботи на програмному РРО;

4) направити повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа, що будуть застосовуватись на програмному РРО.

      Після цього можна здійснювати розрахункові операції із застосуванням програмного РРО.

 

     Підприємець має у власності нежитлове приміщення. Чи є він платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

    Петро Якимчук: Оскільки ст. 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа-підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

 

    Що робити, якщо фізична особа не отримала повідомлення-рішення про сплату податку, але є власником нерухомості?

     Петро Якимчук: У такому випадку необхідно звернутися до органів податкової служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку.

 

     Податкова вже другий рік поспіль шле платіжки на сплату податку на нерухомість на квартиру, яку ми продали два роки тому. Чому інспектор не внесе у вашу базу зміни?

     Петро Якимчук: Зауважу, що податкові повідомлення-рішення надіслано платникам за адресами згідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО).

     Відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

     Згідно з пунктом 45.1 статті 45 Податкового кодексу платник податків-фізична особа зобов'язана визначити свою податкову адресу.

     Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

     Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

     Фізичні особи-платники податків зобов'язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР або заява за формою №5ДРП відповідно).

      При виявленні розбіжностей у нарахуванні податку, платники мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

 - нарахованої суми податку.

 

     На сьогодні борг по сплаті єдиного податку (I група) 352 грн. Чи можна залишитись без єдиного податку?

     Петро Якимчук: Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», внесено зміни, зокрема, щодо переходу платниками єдиного податку на сплату інших податків і зборів, при порушенні умов застосування спрощеної системи оподаткування. 

     Платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

     Так, сума податкового боргу, наявність якого на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язує платника єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування, має перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1020 грн (60 х 17 грн).

     Якщо платником не буде здійснений такий перехід, то за рішенням контролюючого органу його реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.

 

     Якщо граничний термін сплати податків припадає на вихідний день, платити до чи після вихідного?

     Петро Якимчук: Так, Законом України №466 визначено, якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

 

     Чи можна підтвердити витрати на  податкову знижку електронним документом?

    Петро Якимчук: Так, з 23.05.2020 року фактично здійснені витрати платник може підтвердити електронним розрахунковим документом. У податковій декларації зазначаються реквізити електронного розрахункового документа.

 

Сектор комунікацій Головного управління ДПС

у Тернопільській області

Перехід на сайт

Презентація підсумків реалізації проекту МРГ II

Контакти

Кременецька районна рада

Адреса: вул. Шевченка, 56, м. Кременець, Тернопільська обл., 47003

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Соцмережі:     

   facebook.com/rairadakremenets

Тел.: +38 (03546) 2-51-48, 2-51-46

Факс: +38 (03546) 2-51-38

Календар

« Листопад 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Відвідувачів на сайті

22185372
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Місяць
Уся статистика
22213
46292
68505
967255
22185372

адреса: вул. Шевченка, 56, м. Кременець, Тернопільська обл., 47003
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.: +38 (03546) 2-51-48, 2-51-46
факс: +38 (03546) 2-51-38

2011 - 2013. Всі права захищено © Кременецька районна рада

Login or Register